V plánu je mít dráhu hotovou do konce podzimu. Na to ale město musí nejdřív sehnat dotace. „Ve středu jsme zjistili, že nám kraj na pumptrack nepřispěje. Budeme tedy hledat jiné možnosti. Víme, že existují. Jen jsme čekali, jak dopadne ten kraj,“ posteskla si místostarostka města Ludmila Řezníčková.

Zároveň dodala, že o rozšíření mají lidé zájem, takže se ho určitě dočkají. Řezníčková však neví, kolik přesně bude nová dráha stát. „Ceny se nyní mění natolik turbulentně, že si to netroufnu odhadnout,“ dodala.

Byt. Byty a výstavba. Ilustrační foto
Ve Žďáře se objeví startovací byty, budou v místě současného azylového domu

Projekt má na starost architekt Rudolf Grimm. „Pracujeme na tom už několik let. Teď je v plánu právě pumptrack. Možná se ještě letos podaří přidat další část skateparku,“ vysvětlil architekt s tím, že je v plánu sportoviště do budoucna rozšiřovat. „Vznikne tam ještě parkour či hřiště na streetball. Jde hlavně o alternativní sportovní aktivity,“ přiblížil Grimm.

Pumptrack je i v okolních městech hojně navštěvovaný především teenagery. Mohou si na něm zařádit například v Jihlavě, Havlíčkově Brodě či ve Vysočina areně.