„Pořád doufáme, že to opravdu dopadne. Betlémské světlo by asi neměl být problém, lidé si pro něj mohou přijít v předvečer Štědrého dne na náměstí k soše svatého Václava,“ řekl svratecký starosta František Mládek.

Předávání betlémského světla už předem vyhlíží nejen místní, ale také přespolní. „Přijíždějí i lidé z okolních vesnic,“ přitakal starosta.

Ilustrační snímek.
V Bystřici opravili cestu mezi garážemi. Příští rok peníze na projekty navýší

Poněkud spornější v souvislosti s vládními opatřeními je další akce – zpěv koled. Ten se má ve Svratce uskutečnit 24. prosince. „Poslali jsme dotaz i na kraj a bylo nám řečeno, že za určitých podmínek by to šlo. Dané podmínky ale musíme dodržet,“ vysvětlil Mládek.

Svratecké zpívání koled, které se koná pod taktovkou místních skautů, se pojí s dobročinností. Lidé mohou při této příležitosti přispívat na provoz denního stacionáře Centrum Zdislava, který má sídlo v Novém Městě na Moravě.

A otevřou se i dveře místního muzea. To protentokrát nabídne mezi svátky novou výstavu nazvanou Kouzlo vánočních pohlednic. „Vše ale bude záležet na aktuálních vládních opatřeních. Akce tomu musíme přizpůsobit,“ upozornil Mládek.