Mnohem víc fanoušků než v předešlé dny vyrazilo do Vysočina Areny v neděli. První závod začínal o půl třetí, proto se návštěvníci začali sjíždět už po desáté hodině. „Zaplnila se parkoviště na silnici od Jiříkovic, v Nové Vsi u Nového Města na Moravě, Maršovicích, stejně tak rychle se plnilo parkoviště na silnici I/19 od kruhového objezdu směrem ven z města. Vozidla na této silnici jsme museli parkovat až na začátek obce Radňovice,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Supermarkety si už hlídají, kdo u nich parkuje
Parkování pří mistrovství v Novém Městě: návštěvníci nesmí bránit výjezdu u domů

Příjezd i parkování se, podle policie, obešly bez mimořádných událostí. Ale ve městě, zejména na příjezdových silnicích, se tvořily pomalu jedoucí kolony aut.

Náročnější byl pro policisty i řidiče večer po konci závodů. Lidé se ke svým autům vraceli potmě. Navíc se v krátké době rozjížděl obrovský počet vozů, které logicky tvořily kolonu. „Proto vozidla, která parkovala na VIP parkovišti a na parkovišti Jiříkovice a která odjížděla z Vysočina arény byla k rozjezdu naváděna policisty směrem na Vlachovice a Tři Studně, aby se alespoň trošku zmírnil nápor na kruhovém objezdu ve městě,“ vysvětlila mluvčí.

Řešit museli policisté pouze nehodu na silnici II/360, kde řidička sjela ze silnice do příkopu. V době nehody se dalo projet pouze jedním směrem. „O půl deváté večer odjela všechna vozidla, která byla zaparkována na silnici I/19 a tato silnice byla již průjezdná v obou směrech,“ sdělila Čírtková.

Policisté apelují na řidiče, kteří vyrazí na závody příští víkend ze směru od Žďáru, aby zaparkovali již tam a do Nového Města se nechali svézt kyvadlovou dopravou. „Pro diváky je tento způsob velmi pohodlný, protože svozové autobusy při řízení provozu na křižovatkách a na místech, odkud vyjížděj policisté upřednostňují,“ doplnila Čírtková.

Policisté ale na místě neřeší jen dopravu. Vypořádat se museli i se dvěma opilými cizinci. Jeden z nich s téměř třemi promile nebyl schopen chůze u Public stanu a skončil na záchytné stanici v Jihlavě. Další s půl promile řídil VW Transportér. „Řidiči policisté uložili kauci ve výši 7000 korun a zakázali mu další jízdu,“ uvedla mluvčí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: MS v biatlonu: místo posilovny má police v Novém Městě místnost plnou monitorů

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek