Prvních šest finalistek porota vybírala minulý týden ve Žďáře nad Sázavou. O korunku tak bude bojovat celkem dvanáct krásek.

„Dívek přišlo na casting méně, než bylo přihlášeno. Myslím si, že jsme vybírali z hezkých slečen a když dáme dohromady obě šestky, jak ze Žďáru, tak z Jihlavy, finálový večer bude určitě zajímavý a diváci se mají na co těšit,“ uvedl manažer soutěže a zároveň jeden z porotců Jiří Končil.

Podle něj se porota vždy shodne na třech až čtyřech kráskách. O dalších pak musí diskutovat.

Dívky mezi sebou bojovaly celkem ve třech disciplínách. Stejně jako při prvním castingu ve Ždáře, první z nich byla představení se divákům a krátký rozhovor s moderátorem, potom následovala ukázka volné disciplíny a do třetice si bojovnice vyzkoušely promenádu v plavkách.

V obecenstvu seděla i jedna z finalistek, která úspěšně absolvovala casting ve Žďáře.

„Přišla jsem se podívat, protože mezi soutěžícími mám kamarádku a chci ji podpořit. Na finálový večer se moc netěším, jsem nervózní, ale na velké stresy je zatím čas,“ řekla finalistka Barbora Stuhlová z Jihlavy.

Všech dvanáct krásných slečen pak bude zápolit o korunku při finálovém večeru soutěže, který je naplánován na 17. dubna, a jako tradičně se odehraje ve žďárském domě kultury. „Na finálový večer se určitě těším. Bude určitě zajímavý, Miss Vysočiny měla vždycky vysokou úroveň. Určitě to bude pěkný zážitek jak pro diváky, tak pro porotce,“ uzavřel manažer soutěže.