„Bude to velmi krátké zastavení, do programu jsme byli zařazeni až dodatečně," podotkla starostka Žďáru Dagmar Zvěřinová.

Příjezd hlavy státu je naplánován na šestnáct hodin padesát pět minut a vše se bude odehrávat pouze na jednom místě. „Nebude žádné pódium, využijeme horní plochu u vstupu do kulturního domu. Veřejnost bude stát dole pod schody," přiblížil místostarosta Ladislav Bárta.

Město má v záloze i „mokrou variantu". „Pokud by bylo nepříznivé počasí, přesunulo by se setkání do Domu kultury," potvrdil Bárta. „Ale doufáme, že počasí vydrží, a že návštěva prezidenta proběhne venku," dodala Dagmar Zvěřinová.

Představitelé Žďáru mají pro hlavu státu už také připravený dar. „Je to typický výrobek tohoto regionu. Prezident od nás dostane dárek z místní sklárny Princ. Je to jedna z mála skláren, která tady ještě zůstala," prozradila Dagmar Zvěřinová. To ale nebude vše, co si Miloš Zeman ze Žďáru nad Sázavou odveze.

„Předáme mu ještě mapu našich cyklotras a to proto, že se mě neustále ptá, kde jsou tady cyklostezky a kde tady může jezdit. A neustále mě kritizuje, že je jich pořád málo. Takže mu předáme mapu, aby věděl, kde všude jsou," sdělila s úsměvem starostka Zvěřinová.

Žďár obdrží na oplátku Pamětní stuhu prezidenta republiky, kterou bude dekorován městský prapor.