Mezi největší investiční akce, které jsou letos naplánovány, patří například revitalizace bytových domů města v sídlišti Černý vršek za dvanáct milionů korun či opravy a výstavby parkovacích ploch nebo chodníků. „Počítáme s výstavbou dětského hřiště v Lužánkách, a v této lokalitě ještě letos vznikne parkoviště pro třicet aut u zimního stadionu a bude zrekonstruována cesta kolem koupaliště,“ informoval bystřický místostarosta Josef Vojta.

Pokračovat se bude rovněž s rekonstrukcí chodníku v ulici Hornická s náklady 1,7 milionu korun a oprav za dva miliony se dočká i parkoviště v nedaleké Okružní ulici. V domě s pečovatelskou službou dojde na rekonstrukci dalších osmi malometrážních bytů. V plánu je rovněž rozšíření úzké části Zahradní ulice „u Kořistů“ posunutím opěrky a výstavbou nového chodníku a nový chodník, komunikace a parkovací místa vzniknou také u staré kotelny v sídlišti 1.

Přes tři miliony jsou v letošním bystřickém rozpočtu vyčleněny na odbahnění a opravu hráze rybníka u rekreačního zařízení Borovinka v Domaníně. „V tomto případě ale záleží na tom, zda se nám podaří získat dotaci,“ poznamenal místostarosta.

V ulici Na Pile bude na veřejný vodovod připojeno tamních šest domů, což souvisí s loňským rozšířením vodovodu ve čtvrti Domanínek.

V bystřickém rozpočtu se objevilo také půldruhého milionu korun na zřízení přechodu pro pěší i cyklisty přes železniční koleje do průmyslové zóny. Sportovci se mohou těšit na přesun místa pro trénink judistů z nevyhovujících prostor pod pódiem kulturního domu do školy v Nádražní ulici. Tenisté se letos konečně dočkají nových šaten a sociálního zařízení, přičemž původní je staré přes šest desítek let, v zimě je mimo provoz a není tak možné pořádat halové turnaje. 

Některé stavební akce:

revitalizace domů Černý vršek 12 mil.
dětské hřiště Lužánky 4 mil.
chodník a opěrka v Zahradní ulici 3,7 mil.
judárna 3,5 mil.
oprava rybníka u Borovinky 3,1 mil.
tenisové šatny a soc. zařízení 2,5 mil.
vodovod Na Pile 2,1 mil.
rekonstrukce parkoviště Okružní 2 mil.
projekt welness 2 mil.
rekonstrukce chodník Hornická 1,7 mil.
komunikace a chodník u kotelny 1,7 mil.
Dvořiště, obecní klubovna 1,5 mil.
přechod přes koleje 1,5 mil.
parkoviště Lužánky 1 mil.