Nový povrch vozovky, nové chodníky i další parkovací místa. Právě to slibuje velká rekonstrukce ulice Budovatelů a části ulice Hornická v Novém Městě, která začíná v pondělí.

“Přibudou také kontejnerová stání a nové budou i datové rozvody. Částečné rekonstrukce se dočká i vodovod,” uvedl starosta města Michal Šmarda.

Černý kašel ohrožuje především děti a mládež, u neočkovaných novorozeňat a kojenců může mít rizikovější průběh. Ilustrační foto
Černý kašel na Vysočině: napadá nejvíc teenagery, za očkování se platí

Oprava bude stát přibližně třináct milionů korun a je rozdělena do tří etap.

V první etapě, která startuje právě 18. března, se začne opravovat část ulice Budovatelů ve směru od autobusového nádraží po zadní výjezd z objektu České pošty. “Je třeba počítat se zákazem vjezdu aut, v dotčeném úseku nebude možné ani parkovat,” upozornil starosta.

Jetel, ilustrační foto
Nejen brambory: Vysočina je podle nových dat i krajem máku, jetele a prasat

Pěší přístup do všech objektů bude zajištěn zabezpečenými průchody. Kontejnery na odpad se přesunou na okraj staveniště.

Zbývající část ulice Budovatelů a ulice Hornická budou při první etapě prací fungovat neomezeně.

Zdroj: Deník/Ondřej Švára

První etapa stavebních prací má končit závěrem května, kdy by v dotčeném úseku měly být hotovy všechny práce včetně položení asfaltu a dlažby.

Obchvat začne na křižovatce ulic Chelčického a Jihlavská.
Nová silnice usnadní průjezd Žďárem, hotová bude přiští rok

Během druhé etapy bude opravena zbývající část ulice Budovatelů a začne se opravovat také část ulice Hornická.

Ve třetí etapě se dokončí finální povrchy ve druhé části ulice Budovatelů i v Hornické. “Dokončení stavby je plánováno na polovinu září 2024," uvedl na webu města Miloš Hemza z Odboru investic.