Lepší Nové Město je podle jeho slov koalice ČSSD a nezávislých kandidátů, kteří kandidují dohromady. „Necítím to tedy tak, že nekandiduji pod svou stranou, ale mám radost, že jsme oslovili další lidi, se kterými spolupracujeme,“ vysvětlil Šmarda.

V anketě Deníku k podzimním komunálním volbám odpovídali lidé ze Žďárska.
Co na Žďársku rozhodne letošní volby? Osobnost kandidáta, říkají místní lidé

Co u vás rozhodne volby? Zapojte se do ankety Deníku
Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkNa sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo výše.

Politolog Michal Pink zastává názor, že pokud se politická strana rozhodne oslovit voliče mimo své pevné jádro, které je už hodně malé, lze strategii, která upozadí stranické hranice ve společnosti považovat za opodstatněnou. „Lepší přirovnání než koalice Spolu bych viděl srovnání s kroky Martina Netolického, rovněž výraznější osobnost ČSSD, v krajských volbách 2020 v Pardubickém kraji. Zde složil širší koalici, která dokázala oslovit potřebný podíl hlasujících a udržet se ve vedení kraje,“ doplnil Pink.

Michal Šmarda byl už v minulých volbách zvolen starostou Nového Města na Moravě již pod koalicí Lepší Nové Město.

Šmarda má radost, že se toto povedlo také v jiných městech. „Například v Praze, dokonce i ve Žďáře nad Sázavou kandiduje letos koalice sociálních demokratů a nezávislých a dalších osobností. Považuji to za rozumný krok,“ dodal Šmarda.

Ani v Třebíči nebudou sociální demokraté kandidovat pod značkou ČSSD. „Naše kandidátní listina ponese název Třebíč Sociálně Demokratická, podává ji ale Česká strana sociálně demokratická. Rozhodli jsme se tak proto, že je letos na naší kandidátce zastoupeno i mnoho nestraníků, kteří nás podporují,“ vysvětlil předseda třebíčských sociálních demokratů Vladimír Malý, který nyní zastává post místostarosty města.