Nabídnutou možnost postupu do třetí ligy jste odmítli. Jaké byly důvody?

V podstatě byly dva. Na třetí nejvyšší soutěž nejsme připraveni jak po stránce sportovní, tak co se týká zázemí stadionu v Novém Městě.

Můžete to rozvést?

Uplynulý ročník se nám sice nadmíru vydařil, ale musíme si přiznat, že spoustu bodů jsme s notnou dávkou štěstí uhráli až v posledních minutách. A to je na třetí ligu málo. Musíme hodně zapracovat na herním systému, to je zásadní úkol pro následující ročník.

Zmínil jste zázemí klubu. Čeká domovský stánek Vrchoviny v nejbližší době rekonstrukce?

Současný stav stadionu v Novém Městě na Moravě je prakticky bez větších změn od osmdesátých let minulého století. Pro případnou MSFL je tedy nevyhovující. Již tři roky proto žádáme na ministerstvu školství o dotaci na jeho rekonstrukci. Zároveň máme příslib od města, které by se k této dotaci finančně připojilo. Bez dotací je totiž jakákoliv rekonstrukce vyloučená.

Nabídku postupu řešilo pouze vedení klubu, nebo se k němu měli možnost vyjádřit i hráči?

Řešili jsme to pouze na úrovni vedení klubu. Vzhledem k uvedeným skutečnostem jsme se zhruba po půldenním zvažování rozhodli tuto nabídku odmítnout.

Hrál ve vašem rozhodování nějakou roli osud Žďáru, který mohl fungovat jako pomyslný „strašák"?

Svoji roli to hrálo, ale trošku jinak než myslíte. Při našem rozhodování jsme neřešili Žďár, ale spíše kvalitu jeho soupeřů, které jsme měli možnost několikrát vidět na vlastní oči. Hra těchto týmů, které fungují v podstatě na poloprofesionální bázi, je opravdu na vysoké úrovni. Oni totiž mají vlastní herní systém, na kterém my musíme pracovat.

Právo postupu nakonec využila až čtvrtá Líšeň. Co o tom soudíte?

Nevím, co se děje v Líšni, proto se k tomu mohu jen těžko vyjadřovat. Je však známo, že Líšeň spolupracuje se Zbrojovkou Brno. To byl asi hlavní důvod toho, že Líšeň nabídky postupu využila. Ale to jsou pouze moje domněnky.

Asi nebudete popírat, že vám výsledky Vrchoviny v uplynulé divizní sezoně udělaly velkou radost? Při zranění mnoha opor se ukázalo, že mladí hráči je dokázali plnohodnotně nahradit.

Bylo to potěšitelné, ale v divizi může prakticky každý porazit každého. Toto je potřeba mít stále v hlavě, protože může přijít období, kdy se tolik dařit třeba nemusí.

Jak tedy v plánech Vrchoviny figuruje možný atak MSFL?

Je to náš společný úkol a cíl pro nejbližší tři sezony, rádi bychom na něj dosáhli. S tím souvisí i role trenéra Štukhejla, který má za sebou poznávací sezonu. Nyní tak má před sebou úkol zapracovat na herním systému mužstva. Po letošních výsledcích nemůžeme mít nižší cíl, než je umístění v první trojce soutěže.

Z hostování ve Žďáře se vrací špílmachr mužstva, váš syn Lukáš. Doplní kádr i další posily, které by měly pomoci k případnému postupu?

Mužstvo by mělo být a bude postaveno na našich vlastních odchovancích. Pokud se objeví šikovný hráč v blízkém okolí, nevylučuji, že jej oslovíme. Ale platí, že prioritou jsou naši hráči. Rozhodně nepůjdeme cestou posil, které by byly pro klub finančně náročné.