Podle jejich vize se tmavá a nehostinná hala po zásahu architektů promění ve vzdušný a útulný uvítací prostor s informačním servisem. Lidé tak po vstupu do budovy získají potřebnou orientaci a nebudou muset po radnici zbytečně bloudit a zjišťovat, kde se nachází který odbor.

Aby město nemuselo utrácet za nové zaměstnance, hodlá do nové haly přemístit meziříčské informační centrum, které v současné době sídlí v malé místnosti v odlehlé části přízemí.

První peníze

Meziříčští získali na výmalbu vstupní haly čtvrtmilionový grant. „Kdyby bylo náhodou potřeba něco upravovat v interiéru nebo zasahovat do instalací, protože tam budou technické problémy, tak bychom to rádi udělali před tím, než dostaneme dotace,“ vysvětlil starosta Radovan Necid.

Finanční limit na interiérové úpravy vestibulu byl stanoven na půl milionu korun. Vzhledem k tomu, že město není plátcem DPH, bez daně to činí zhruba čtyři sta dvacet tisíc korun.„V konečném důsledku bude záležet na návrhu architekta a na konkrétním řešení,“ poznamenal starosta.

Radnice osloví především místní odborníky s tím, že budou požadovány interiérové reference a nabídková cena. Cena bude rozdělena na dvě položky, a to na cenu studie a cenu výrobní dokumentace.

Zda se k rekonstrukci vůbec přistoupí, bude záležet na konečném rozhodnutí radních a zastupitelů. Pokud se shodnou na tom, že potřebné peníze město nemá, přestavba se neuskuteční.

LUCIE KUČEROVÁ