„Radní již odsouhlasili zpracování studie na výstavbu skateparku. Po jejím vypracování budou následovat další jednání. Konečnou investici musí ale schválit zastupitelstvo,“ uvedl , místostarosta Josef Komínek.

Kolik bude skatepark stát se ještě neví. To bude jasné až po vypracování zmíněné studie. „Pokud vše dobře půjde, příští rok bude skatepark stát,“ dodal Komínek.

Pro umístění skateparku se pozemek u koupaliště jeví jako nejvhodnější. „Je v docházkové vzdálenosti centra, přitom hluk by neměl nijak narušovat život obyvatel v okolních domech. Jedná se o pozemek v majetku města, tudíž není potřeba investovat další peníze do odkoupení pozemku a tím navyšovat náklady celé akce,“ přiblížl místostarosta důvody, proč rada vybrala právě tuto lokalitu.

Studii na výstavbu skateparku by mělo vedení města mít k dispozici během dvou měsíců. Po odsouhlasení radou města byl měla být tato akce zařazena do návrhu rozpočtu roku 2011. To však musí odhlasovat zastupitelstvo města. Výstavba by mohla začít na jaře příštího roku.