Jediným problémem je potřebných šedesát až sedmdesát milionů korun, které město nemá.

Naději vidí Meziříčští v evropských dotacích, doposud se ale nepodařilo nalézt vhodný program. „Neobjevili jsme nic, co bychom mohli pro naši potřebu využít. Budeme ale hledat dál,“ informoval velkomeziříčský starosta František Bradáč.

Sokolská tělocvična

Hlavní sál pochází ze třicátých let minulého století a původně sloužil jako sokolská tělocvična. „Při povodni v roce 1985 byl celý prostor zatopen. Měnily se sice parkety, ale už zřejmě nebyla provedena řádná izolace. Následkem toho se po letech začala vlnit podlaha,“ popsal jeden z problémů ředitel Jupiter clubu Milan Dufek.

Současný stav sálu neumožňuje rozsáhlejší modernizaci. Bylo proto rozhodnuto, že nejjednodušší variantou bude vybourání stávajících prostor až po restauraci, tedy mimo historickou část. Následně by se vystavěl sál nový.

Teleskopické hlediště

Ve studii je například zahrnuto také zřízení pohodlnějšího hlediště. „Máme zařazenou variantu, že do podlahy bude vybudována velká vana. Do ní se umístí teleskopické hlediště, které bude vyjíždět,“ potvrdil ředitel Jupiter clubu Milan Dufek.

LUCIE KUČEROVÁ