Kvůli špatnému podloží a dlouhodobě neřešeným stavebním problémům se propadá podlaha a stropy a teče do střechy. „Hned po revoluci byla za dvanáct milionů zrekonstruována budova do Náměstí. Se zadní částí se ale nic nedělalo,“ informoval starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

Samotná oprava střechy by ale problémy nevyřešila. Podle starosty by sice statika deset či dvacet let vydržela, ale poté by se stejně muselo přikročit k celkové rekonstrukci. Pokud se potřebné peníze najdou, bude kompletně zbourán starý sál a vystavěn nový. Bourací práce by probíhaly od galerie směrem dozadu k řece.

Roční rozpočet Jupiter clubu činí zhruba deset milionů korun, samo zařízení vydělá okolo šesti a půl milionu korun. Město tak na provoz ročně doplácí tři a půl milionu korun. „Z toho jasně vyplývá, že Jupiter club není schopný si na rekonstrukci budovy vydělat vlastními silami,“ uvedl Radovan Necid. Starosta zároveň ubezpečil, že šetření se v žádném případě nedotkne programové nabídky Jupiter clubu.

A kde najít na rekonstrukci potřebných šedesát milionů korun? Jednou z variant by bylo získat finance z vnějších zdrojů. „Nevidím to ale moc optimisticky. Nevím o žádném dotačním programu, který by podobné problémy řešil,“ poznamenal starosta Radovan Necid.

Další možností je alespoň část peněz během následujících tří let našetřit z městského rozpočtu.

Třetí variantu představuje nalezení kapitálových příjmů města. Jinými slovy vybrat nepotřebný městský majetek, jehož prodejem by Meziříčští získali alespoň část potřebné sumy.