„V úterý a ve středu jsme v budovách vyřezávali krovy, přičemž vlastně proběhlo cvičení našich pilařů, než došlo na částečné stržení budov. V pondělí dopoledne v sutinách budou cvičit kynologové z Hlučína a výcvik proběhne ještě i ve večerních hodinách," vyjádřil se velitel čety záchranné roty z Jihlavy Stanislav Kratochvíl.

Zdroj: Deník/Lenka Mašová

Meziříčské radnici, která objekty někdejších jatek nechává zbourat, tak hasiči ušetřili peníze. Práce v rámci svého výcviku hasičští záchranáři provedou zadarmo, a ještě objekty využijí pro nácvik záchranných prací se psy. Teprve potom budovy srovnají ze zemí. „My zaplatíme jenom uložení materiálu na skládce," sdělil starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid. Město mělo na demolici, která bude dokončena v dubnu, vyčleněno 700 tisíc, ale takhle ho vyjde asi na polovinu.

V územním plánu je na místě jatek, která jsou v těsné blízkosti fotbalového stadionu, vyčleněná plocha pro sport. Zatím budou na zatravněné ploše trénovat fotbalisté. „Demolici jsme plánovali dlouhá léta, konečně na ni došlo. Objekty pocházely z první republiky, ale ještě po roce 1989 tam fungovala jatka. Naposledy tam byl v nájmu podnikatel, který se zabýval prodejem a opravami motocyklů," poznamenal starosta.

Čtěte také: Dívku v kouři našli hasiči pomocí termokamery

V ulici Tržiště se po demolici budov připravuje oprava kanalizace, a to ve většinové režii Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko. Město se na ní bude podílet třiceti procenty finančních nákladů. Následně dojde k opravě povrchů komunikace v ulici Nábřeží, kde vznikne podél řeky společný chodník pro pěší i s cyklisty a nové veřejné osvětlení.

Čtěte také: Ve Žďáře soudili bulvárního novináře Novotného