„Bylo načase. Tyhle dva kilometry, to jsou jedny velké nervy, vyklepané tlumiče a také osádka vozidla,“ glosoval Luděk Hoffmann, který na trase mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím jezdí několikrát týdně.

Silnice druhé třídy měla dostat nový povrch a širší vozovku už asi před patnácti lety, ale kvůli nevyjasněným majetkovým poměrům se práce stále jen odsouvaly. Nyní jim tedy nic nebrání v cestě, řidiči se však budou muset obrnit trpělivostí – na trase je totiž budou čekat různá zdržení.

Poničená silnice druhé třídy nedaleko Trnavy na Třebíčsku.
Oprava na cestě: u houpáků mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím začnou práce za rok

Stavební technika se do práce pustí v pondělí osmého ledna. „Nejprve se tam budou muset vykácet stromy. Kvůli tomu bude průjezdný jen jeden pruh. Bude to ale vždy jen na asi padesáti metrech, pak se práce i uzávěra posunou dál,“ vysvětlil starosta Trnavy Martin Kristofčák.

Doprava v místě bude nejprve bude řízena kyvadlově, později na jaře ale zůstane silnice zcela neprůjezdná. „Od dubna bude úplná uzavírka, takže se to celé bude muset objíždět,“ doplnil Kristofčák.

Kraj nechá opravit dvou a půl kilometrový úsek silnice od čerpací stanice Rudíkov až po obchvat Trnavy.
Kraj opraví silnici mezi Trnavou a Rudíkovem. Přibude i zóna pro vážení kamionů

Práce provede Kraj Vysočina a potrvají až do června 2025. Jejich součástí bude i lepší napojení vedlejších silnic směrem k Rudíkovu a k Náramči. Na opraveném úseku vznikne i vážní plocha, která bude kontrolovat hmotnost projíždějících kamionů. Vše by mělo stát 171 milionů korun.