Vyplývá to z nabídky volných míst prezentovaných na webových stránkách Kontaktního pracoviště Žďár nad Sázavou, které je organizační složkou Úřadu práce České republiky - krajské pobočky v Jihlavě.

Velkou šanci získat rychle na Žďársku pracovní uplatnění však mají rovněž další profese jako jsou číšníci, kuchaři, odborní pojišťovací agenti, zámečníci strojů nebo zedníci. „Poptávka je také po pracovnících ve službách, řidičích nákladních automobilů a po obchodních zástupcích,“ uvedl Michal Horák, vedoucí referátu trhu práce žďárského kontaktního pracoviště.

Mezi pracovní pozice pro osoby s vyšším odborným vzděláním a vysokoškoláky jsou žádáni například lékařští specialisté, fyzioterapeut s osvědčením, obchodní referent či sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež.

Co se týká počtu volných míst, příznivý trend z letošního června byl zaznamenám i v uplynulém sedmém měsíci roku. Zatímco v červnu šlo o 304 volných pracovních míst, v červenci disponovaly kontaktní pracoviště pracovních úřadů v okrese 315 volnými pracovními příležitostí. Nejvíce jich bylo ve Žďáře nad Sázavou a jeho okolí, a to téměř 150, nejméně pak na Velkobítešsku – jen šestnáct. Ze čtyřiaosmdesáti volných pozic mohli vybírat zájemci z řad uchazečů o zaměstnání na Velkomeziříčsku, kde bylo také na Žďársku nejvíce lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti tam k 31. červenci činila 11,2 procenta.

Podle údajů Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky stoupla nezaměstnanost v okrese Žďár nad Sázavou oproti červnu o čtyři desetiny procentního bodu na 9,4 procenta. Počet ekonomicky aktivních lidí bez práce bylo 5570.

Z nabídky míst

Kontatní pracoviště Žďár nad Sázavou Úřadu práce České republiky – krajské pobočky v Jihlavě:
- strojní a strojírenští technici, projektanti, konstruktéři v průmyslových oborech
- řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel, či autobusů v městské hromadné dopravě
- obchodní zástupci
- odborní pojišťovací agenti
- seřizovači a obsluha konvenčních fréz, soustruhů a číslicově řízených strojů
- kuchaři a číšníci
- zedníci
zdroj: portal.mpsv.cz