„Mělo by tam stát celkem dvanáct rodinných domů. Vybraná lokalita je hned na začátku Pohledce,“ prozradil novoměstský starosta Michal Šmarda.

Prvním krokem k výstavbě bude vybudování nezbytných inženýrských sítí. „Už bylo schváleno zahájení výběrového řízení na technickou infrastrukturu pro dvanáct rodinných domků v Pohledci. Celková cena za tuto stavební akci by se měla pohybovat okolo deseti milionů korun. Město je ovšem pouze jedním z investorů, druhým je Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko,“ informoval místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.

Se zahájením stavebních prací na inženýrských sítích město počítá v prvních měsících příštího roku. „Termín zahájení byl stanoven na březen 2018. A hotovo by mělo být na konci července,“ sdělil Stanislav Marek.

Nabízené obrazy jsou díla regionálních malířů.
Nové Město chce prodat umělecká díla prostřednictvím pražské galerie

Zájemci o stavební parcely by měli okamžitě po dokončení technické infrastruktury bedlivě sledovat aktuální zprávy z novoměstské radnice. „Budeme se snažit, abychom pak mohli co nejdříve začít nabízet stavební parcely k prodeji,“ vyjádřil se Stanislav Marek.

Podle slov vedení novoměstské radnice vzbudila možnost zakoupení parcel pro výstavbu rodinných domů pozornost místních obyvatel. „Předběžně už zájem lidí o stavební místa zjišťovali členové osadního výboru v Pohledci. A podle nich tam už někteří zájemci jsou,“ poznamenal Stanislav Marek.

Prodej pozemků by se měl v příštím roce uskutečnit formou dražby. Vyvolávací cena zatím určena nebyla.

Služeb rané péče využívá rovněž rodina malého Honzíka ze Stonařova.
Lidé budou stolovat s klapkami na očích