„Den otevřených dveří se konal po dvaceti letech poprvé, proto jsme měli obaavy, kolik lidí se přijde podívat. Hned v prvních hodinách tu bylo více než sedm set lidí, což bylo velice příjemným překvapením,“ uvedla Jana Vykoukalová z Medinu.

Firma, jejíž vývozním artiklem nejsou jen chirurgické nástroje, ale věnuje se i zbrojní výrobě, dováží své produkty do jednaosmdesáti států světa. „Denně vyrobíme přes milión implantátů, dlah a mnoho dalšího zdravotního materiálu. Spolupracujeme se sto padesáti nemocnicemi, samozřejmě i s tou naší v Novém Městě na Moravě,“ řekl vedoucí výroby Luboš Žilka.

Ze současných 520 zaměstnanců jich spousta přišla ukázat svým příbuzným své pracoviště a přes 600 bývalých pracovníků přivítalo den otevřených dveří jako možnost zavzpomínat si na často nemalý úsek života. „Pracovala jsem tu čtyřicet let, takže je zvláštní pocit se sem po téměř šestnácti letech vracet. Něco zůstalo stejné, ale hodně se toho změnilo. Vše je moderní, někde bych to ani nepoznala“, přiznala Milada Mrkosová.