Pro některé lékaře její záměry mohou znamenat pomoc. Především v případě, že se blíží penzijnímu věku a hlavně svoji soukromou praxi nemají komu předat. Jejich pacienti by pak museli hledat nového lékaře jinde.

„Docela se mi to zamlouvá, ale co jsem zatím slyšel, dost mých kolegů je proti. Osobně chci hlavně léčit, ne se prohrabávat horami papírů. A ta společnost administrativu vede sama,“ sdělil jeden ze žďárských soukromých lékařů, který si z osobních důvodů nepřál zveřejnit svoje jméno.

V Novém Městě na Moravě se do sítě firmy MediClinic zařadily dvě lékařské ordinace – kožní lékařky Milady Stoupencové a jejího manžela, praktického lékaře Oldřicha Stoupence. „Je to pravda, tuto skutečnost mohu potvrdit, už nejsme soukromí lékaři, ale zaměstnanci MediClinicu,“ stručně okomentovala změnu Milada Stoupencová.

Vstup do sítě MediClinic pro soukromého lékaře skutečně znamená práci bez starosti o provozní záležitosti a firma sežene i jeho nástupce, je–li třeba. Doktor se stane zaměstnancem společnosti, která mu zaručí práci na stejném místě až do penze a jeho privátní praxi vykoupí.

V závislosti na ekonomické výkonnosti ordinace může lékař za vstup do zaměstnaneckého poměru u firmy MediClinic obdržet od 300 tisíc až do 3,5 milionu korun.

Podle výkonného ředitele společnosti MediClinic Martina Hofmana se platy lékařů–zaměstnanců pohybují přibližně mezi 27 až 65 tisíci korunami.
Ordinace MediClinic mají přispět ke zvýšení konkurenčního prostředí a standardu poskytované péče. Celostátní vzájemně propojená síť chce zajistit lékařskou péči napříč všemi obory, kde bude prostor i pro nabídku nadstandardních služeb.

Některým lékařům se naopak myšlenka odkupu jejich soukromé praxe vůbec nezamlouvá. „Nikdo mě v této souvislosti zatím neoslovil, ale já bych je hnala ještě než by vůbec otevřeli pusu,“ prohlásila žďárská dětská lékařka Marie Košťálová. „Šla jsem do soukroma, abych neměla žádné nadřízené a byla zodpovědná jen sama za sebe. O svou praxi se starám, proto si vychovávám mladou kolegyni, která moji ordinaci jednou převezme,“ dodala lékařka.