Ani úmorné horko neodradilo včera dvě stovky lidí, které se odpoledne přišly podívat na křest žulové desky. Aby ne, když náměstí městečka bylo prošpikováno osobnostmi českého showbyznysu.

Petr Muk, Meky Žbirka, Helena Zeťová, Petr Bende, Pavel Nový a samozřejmě oslavenec Waldemar Matuška. Ten jen několik okamžiků po sedmnácté hodině vjel na prostranství před Restaurací U Raušů stylově v rudém Pontiacu.

Matuška: Tuhle rundu platím já

Tuhle rundu platím já – tak zní text, který bude navždy připomínat jméno hvězdy české hudební scény známé z muzikálů Kdyby tisíc klarinetů či Noc na Karlštejně v nejslavnějším chodníku Česka. „Jsem rád, že jste na mě nezapomněli a že máté takový krásný chodník, který není americký, ale velkobítešský,“ pověděl po aktu křtu Waldemar Matuška.

Hned vedle 74letého nestora hudebních pódií bude mít svou hvězdu Meky Žbirka. „Jezdím sem roky a nikdy mě nenapadlo, že tu jednou budu mít také svoji hvězdu, navíc hned vedle pana Matušky. Mám pocit, že jsem to někam dotáhl,“ svěřil své pocity slovenský zpěvák. Jeho hvězdu slávy zdobí nápis Za vybrané československé speciality.

Jelikož Waldemara Matušku čekalo ještě večerní vystoupení v Havlíčkově Brodě, kytary se chopil jeho mladší kolega. „Tvůj svět je můj,“ notovali si fanoušci známou znělku seriálu Ordinace v růžové zahradě. V davu přihlížejících se volně pohyboval Petr Muk s několikaměsíční dcerou v náručí a Petr Bende se trpělivě podepisoval žadatelkám o autogram.

Hvězdy byly nakonec tři

Překvapení tentokrát čekalo na samotného hostitele hoteliéra Jiřího Rauše. „Velkobítešská akademie letos poruší pravidlo a zasadí do chodníku slávy ještě jednu hvězdu. Za pohostinství a tradice ji věnujeme Jiřímu Raušovi k padesátým narozeninám,“ oznámil moderátor Martin Hrdinka. Oslavenec opravdu nic netušil. „Bylo to pro mě veliké překvapení. Nejlepším kamarádům se to podařilo skvěle utajit,“ usmíval se Jiří Rauš.

Všichna tři „hvězdná“ jména se tak zařadí vedle těch lyžařky Kateřiny Neumanové, baviče Petra Novotného či hokejisty Ivana Hlinky.