Cílem je motivovat uchazeče a zatraktivnit práci u městské policie. „Mimo náborový příspěvek strážníci získají i pravidelné benefity ve formě příspěvku na důchodové připojištění, stravenek a dalších. Bonusem je práce v prostorách nové služebny městské policie se širokým zázemím pro naše zaměstnance,“ vyjádřil se vedoucí strážník Městské police ve Velkém Meziříčí Petr Dvořák.

Náborový příspěvek ve výši padesát tisíc korun obdrží uchazeči o tuto práci bez ohledu na to, zda již vlastní platné osvědčení strážníka městské policie. Zájemce bez tohoto osvědčení dostane deset tisíc korun po skončení zkušební doby, patnáct tisíc po získání potřebného osvědčení a zbylých pětadvacet tisíc korun po uzavření smlouvy na dobu neurčitou. V případě, že nový strážník je již majitelem platného profesního osvědčení, získá 25 tisíc korun po uplynutí zkušení doby a zbývající polovinu náborového příspěvku po uzavření pracovní smlouvy na dobu neurčitou.

Jitka Hrdinová se svým pyrenejským ovčákem Nany byly členkami vítězného týmu.
Medaile z Evropy i Mistrovství světa v agility putovaly do Fryšavy

Za padesátitisícový náborový příspěvek se strážník zaměstnavateli „upíše“ na čtyři roky. „Strážník, který přijme náborový příspěvek, musí ve funkci setrvat čtyři roky. V případě dřívějšího ukončení pracovního poměru bude zaměstnanec povinen vrátit poměrnou část náborového příspěvku podle délky pracovního poměru,“ upřesnila mluvčí meziříčské radnice Michaela Hudková s tím, že podrobné informace o náborové kampani jsou k dispozici na webových stránkách města.