Loňský kurz se setkal s velkým zájmem a byl zakončen společnou výstavou prací jeho účastníků.

Lektorem tentokrát bude Štěpán Vrbický, třiatřicetiletý absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, který žije a tvoří v Roženeckých Pasekách. Vrbický se narodil v roce 1978 v Ústí nad Orlicí, vystudoval grafiku u Vladimíra Kokolii.

Letos na jaře absolvoval rezidenční pobyt v Bukurešti, kde většinou skicoval v parcích, ve kterých prý díky lavičkám nacházel nejvhodnější podmínky pro kreslení.

V hlavním městě Rumunska výtvarník podle svých slov zažil zajímavou numerologickou zkušenost, napsal o ní: „Nejsem posedlý čísly, ale moje 33. narozeniny připadly na Velký pátek 22. dubna 2011. Když jsem ve vagonu metra zjistil, že se blíží jedenáctá hodina jedenáctá minuta, radši jsem včas vystoupil a kritický moment přečkal uprostřed rozlehlého náměstí Piata Victoriei, kde jsem si připadal v bezpečí i před případným pádem některé z přilehlých výškových budov. Hrozba zemětřesení patří, myslím, k typickým atributům Bukurešti. Nic se nestalo. Ani v 11:11 ani v 11:22:33 ani ve 22:33:11, nic zvláštního se nestalo celý den. Až na to, že jsem byl sám ve vylidněné Bukurešti”.

Návštěvníci novoměstské Horácké galerie Vrbického tvorbu měli možnost poznat loni na výstavě Metamorfózy. Letošní kurz kreslení pod vedením Štěpána Vrbického je určen pro začátečníky i pokročilé a pro všechny věkové kategorie.

Potrvá do 8. prosince, každý týden se uskuteční tříhodinová lekce. Bližší informace a přihlášky jsou k dispozici v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě, kontaktní telefon je 566 654 216, email: hana.jelinkova@horackagalerie.cz