Z malého centra se podařilo postupně vybudovat živé místo v nových prostorách, kam za různorodými aktivitami míří týdně kolem dvou set návštěvníků všech věkových kategorií. Některé akce si navíc získaly takovou popularitu, že se na ně musejí zájemci předem přihlašovat a během pár dní bývají často plně obsazené. Velký zájem je kromě jiného o prodejní místa na burze oblečení, vánoční i mikulášskou besídku, kurzy šití či o příměstské tábory.

Srdíčko zahájilo činnost začátkem roku 2008, kdy se jej ujalo Kolpingovo dílo ČR, jež zřizuje i další sociální služby ve městě a okolí a působí i na poli vzdělávání. Celých šest let pak fungovalo centrum na poliklinice v jediné suterénní místnosti. „Zásadním zlomem v naší činnosti byl rok 2014, kdy jsme se přestěhovali do nově opravených prostor ve čtvrtém patře polikliniky,“ uvedla vedoucí Srdíčka Kateřina Šalandová.

Rekonstrukce nových prostor byla podle ní náročná, podmínkou fungování centra ve čtvrtém patře bylo například vybudování výtahu vhodného pro rodiče s kočárky. „Přestavba se zdařila výborně a díky tomu mají nyní návštěvníci k dispozici prostornou šatnu, přijímací recepci, přednáškovou místnost, velkou hernu, dva kuchyňské kouty a dostatek sociálních zařízení,“ dodala vedoucí.

Oproti jedné místnosti v suterénu je to velký rozdíl. „Rodiče s malými dětmi mohou například v případě potřeby hlavní dění v herně opustit a odejít s dítětem do vedlejší místnosti. To funguje i naopak - při konání přednášek pro dospělé je možné využít hernu na hlídání dětí,“ přiblížila koordinátorka centra Jana Kamarádová. Za příznivého počasí je návštěvníkům k dispozici také terasa s panoramatickým výhledem na město.

Převážně kojícím ženám a rodičům s malými dětmi slouží samostatná místnost pro přebalení, krmení a kojení dětí, jež je součástí Family Pointu - nové služby, která od listopadu 2015 sídlí v prostorách Srdíčka. Od tohoto data tam funguje i Senior Point - informační a společenské místo pro seniory.

U příležitosti desátého jubilea chystají v centru sérii oslav. Jedna část se odehraje již v červnu, druhá pak v září v rámci tradičního Týdne otevřených dveří.

Úplně první narozeninová oslava je naplánována na 1. června. „Od půl deváté do jedenácti hodin zveme k návštěvě rodiče s dětmi různého věku, kteří chodí na naše dopolední setkání, i nové zájemce o naši činnost. Pro děti bude připraven zábavný program a rodiče si mohou pochutnat na dortu a dobré kávě,“ pozvala Kateřina Šalandová.

RC Srdíčko je členem Sítě pro rodinu, která sdružuje rodinná a mateřská centra v České republice a je jedním z 29 center v Kraji Vysočina. Celoročně připravuje vzdělávací i pohybové programy pro těhotné ženy, maminky s miminky, děti předškolního věku, rodiče, prarodiče i širokou veřejnost. Pořádá také burzy oblečení či příměstské tábory.