„Spustíme to v neděli v osm ráno, bude to takové retrozahájení, protože jsme zahajovali už jednou a nyní nanovo," řekl správce velkomeziříčské sjezdovky Jiří Pálka.

Pro nadšené lyžaře a snowboardisty mají na Fajtově kopci skvělou zprávu v podobě hodiny jízdy zdarma, a sice v den zahájení od osmi do devíti hodin. Pokud jde o další dny, do podrobností tam provoz ještě naplánovaný není. Podle Jiřího Pálky ale nadšenci pro lyžování najdou důležité informace vždy aktuálně na internetových stránkách meziříčského Ski klubu.

Harusův kopec u Nového Města na Moravě je na tom ještě lépe. Ani přes teplejší počasí tam sníh úplně neroztál. „Do včerejška jsme zasněžovali, snad už teď pojedeme pořád," doufal Karel Klapač, provozovatel Ski Snowparku na Harusově kopci.

„Podmínky jsou skvělé, když se z tepla domova podíváte na webové kamery, tak zjistíte, že tady panuje dokonalá zimní pohoda," dodal Klapač. Novoměstská sjezdovka má už teď dostatečnou vrstvu sněhu.

Užít si zimní radovánky mohou vášniví lyžaři i v Novém Jimramově. Sjezdovka, která leží na severních svazích obce, je pokrytá technickým sněhem. „Zítra v osm začínáme," nechal se včera slyšet správce Ivo Fiala. „Od středy hlásí sněžení, to se pak bude moci jezdit po celém svahu. Teď se jezdí zatím jen na hlavní trati, kde je čtyřicet centimetrů technického sněhu."

Naopak Ski areál Dalečín nemá zatím pro sjezdaře příliš dobré zprávy. Vlek bude celý víkend mimo provoz. „Využijeme mrazivé počasí na dosněžování a předpokládáme, že jezdit by se mohlo začít tak od středy," uvažoval dalečínský správce Ivo Doležal.

Počítat se s lyžováním zatím nemůže ani pod rozhlednou v Karasíně. „Zatím nepředpokládáme, že bychom zasněžovali a jezdili," uvedl správce Libor Jedlička. V tuto chvíli se nejezdí ani ve Svratce. Zahájení sezony tam mají předběžně naplánované na pátek 31. ledna.