Areál Šacberk má i přes oteplení spoustu sněhu. "Návštěvnost tu byla o víkendu lepší než v týdnu a podmínky pro lyžování skvělé," řekl správce Pavel Havlíček. Zalyžovat si dnes 16. ledna a v sobotu přišlo několik set lidí, fronty u vleků se tak netvořily. Návštěvnost je podle Halíčka ve srovnání s dobrou lednovou sezonou asi poloviční.

V Novém Jimramově na Žďársku byli s víkendovou návštěvností spokojeni. "I když lidí bylo méně, než kdyby bylo chladno a ve městech ležel sníh," uvedl Ivo Fiala. I tady byly zejména dnes velmi dobré podmínky k lyžování. Fiala doufá, že v polovině týdne přijde slibované ochlazení a začne sněžit.

V návrat zimního počasí věří také v areálu Fajtův Kopec. Sem o víkendu přišly desítky lyžařů. "Na sjezdovce leží kolem metru technického sněhu a zejména ráno, když je chladněji, jsou podmínky k lyžování skvělé," řekl Jiří Pálka.

Kvůli malému zájmu v pátek dočasně ukončil provoz Ski klub Luka nad Jihlavou. S obnovením provozu počítají podle informací na svých webových stránkách začátkem příštího týdne. Kvůli oblevě byl uzavřen areál Svatá Anna u Chotěboře na Havlíčkobrodskou nebo Číchov na Třebíčsku, mimo provoz byl dnes i areál Ski Mrákotín na Jihlavsku.