Logo je zajímavé tím, že se koruna znázorněného stromu skládá z počátečních písmen Nového Města. Stromek je podtrhnut linkou symbolizující lyžařskou stopu, která město prostřednictví závodu Zlatá lyže proslavila ve světě sportu.

"Do Nového Města budu stále rád jezdit. Jsem spíše zimní návštěvník, ale ani letnímu Novému Městu se nebráním. A místním patriotům můžu vzkázat, že nemají logo od vysloveně přespolního. Můj otec je rodákem ze Žďáru, takže mám k tomuto kraji velice blízko," uvedl Souček.

Kromě Marka Součka byli oceněni i vítězové dětské soutěže O logo Nového Města na Moravě. „Dětských návrhů bylo velice mnoho a bylo těžké zvolit mezi nimi ty nejlepší“, řekla starostka města Zdeňka Marková.

Z jejích rukou pak převzali ceny Pavel Žák, Karolína Švárová a Dagmar Klimešová, která si sama pro ocenění nemohla přijít, a proto byla zastoupena sestrou.

"Ta dětská loga se mi líbí moc. A přiznám se, že já bych to tak rozhodně nakreslit neuměl. Navíc ty návrhy, které jsem měl možnost vidět, nepostrádají stylizaci, takže jdou směrem loga," poznamenal Marek Souček