Turistickou známku zdobí logo tematicky laděného roku. To zachycuje lyžaře, za kterým se tyčí klasické panorama města. „Letošní rok je Rokem lyžařů a tato tematika se promítá snad ve všech veřejných aktivitách města. V souvislosti s tím jsme si i my pro návštěvníky turistického informačního centra připravili výroční turistickou známku. Věříme, že speciální známka nejenom rozšíří sbírku, ale bude i připomínkou tohoto významného roku,“ uvedl na webu Erik Havlík z informačního centra.

Skiman 2022 - závod na historických lyžích v dobových kostýmech.
Na lyžích po dědovi: podívejte se na závod v dobových kostýmech v Polničce

Rok 2022 je v Novém Městě na Moravě Rokem lyžařů. „Téma oslavuje významné novoměstské osobnosti spojené s lyžováním. Současně přináší příležitost, jak oživit tradice, propojit generace, organizace a spolky,“ informovala již na začátku roku Aneta Linková z novoměstské radnice.

Speciálně k Roku lyžařů vychází série podcastů, zvukových pořadů natočených pro internet. V každém díle moderátor Petr Hladík vyzpovídá konkrétně osobu, která je nějakým způsobem spjata s Novoměstském a lyžováním. Únorový díl představil Miloše Brabce, předsedu Mikroregionu Novoměstsko. Rozhovor se zaměřil nejen na lyžařské trasy, o jejichž údržbu se mikroregion stará, ale i na základní lyžařské desatero či závodní kariéru Miloše Brabce.