„Hospoda v poslední zelené ploše města v těsné blízkosti obytných domů se nám nelíbí,“ uvedl jeden se zástupců petičního výboru v Neumannově ulici Josef Brož. Podle něj by si zástupci města měli „ohlídat“ každý kousek zeleně.

Vyjádření zástupců Žďáru však prý není podle Dagmar Zvěřinové rozhodující, inkriminovaný pozemek je v soukromém vlastnictví.
„Víme, že tam bude protest lidí, osobně si myslím, že by tam něco podobného stát nemělo. Ale to je můj názor, nemohu mluvit za ostatní radní, a pozemek navíc není ve vlastnictví města. Jestli jej podnikatel od vlastníků vykoupí a dodrží veškeré předpisy a zákony, město má velmi malé možnosti to nějak omezit,“ uvedla žďárská místostarostka Dagmar Zvěřinová. „Snahy občanských iniciativ mají v tomto směru daleko větší váhu a moc,“ myslí si Zvěřinová.

Podnikatel, který restaurační zařízení v těsné blízkosti domu v Neumannově ulici hodlá vybudovat, je negativním přístupem místních obyvatel rozčarován. „Především bych chtěl uvést na pravou míru fámy, že se má jednat o hernu. Chceme postavit bowlingové centrum s osmi dráhami včetně možnosti občerstvení a posezení. Ale nebudu tvrdit, že nepočítám i s automaty,“ vyjádřil se jednatel roženské firmy Ala Gastro Bohumil Kobza.

Nemyslí si však, že by se z objektu nesl hluk, kterého se obyvatelé nejbližšího okolí obávají.