Zájemci, kteří se do sbírky zapojili, nakupovali především těstoviny, mouku, cukr a dětské přesnídávky, z drogerie pak mýdla a sprchové gely.

A jak se lidé o sbírce dozvěděli? A jaké byly ohlasy? „Většina o sbírce věděla přes spoty v rádiu. Někdo přišel jen tak nakoupit na víkend a byl překvapený. Pro zájemce byl připravený nákupní seznam potřebného materiálu. Ten všichni kvitovali. Velmi kladně také hodnotili příchozí i přítomnost mladých sportovců ze žďárského basketbalového klubu Vlci a mladíků z místního Výchovného ústavu, kteří se dobrovolně a zcela zdarma do sbírky zapojili,“ vysvětluje Yvona Pošvicová, koordinátorka Sbírky potravin.

Zakoupené zboží využijí pracovníci Oblastní charity Žďár nad Sázavou především pro sociálně slabé rodiny s nezaopatřenými dětmi a osoby, které se ocitly v nouzi.

„Naše veliké poděkování patří především basketbalovému klubu Vlci, mladým mužům z Výchovného ústavu a také zaměstnancům Penny Marketu, kteří nám byli po dobu sbírky stále k dispozici. Současně děkujeme i všem ochotným dárcům. Jsme rádi, že lidem životy našich klientů nejsou lhostejné,“ vzkazuje závěrem Jana Zelená, ředitelka žďárské Charity.

Sbírka, která se v letošním roce bude konat znovu ještě na podzim, je realizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru.

Lenka Šustrová