„Je to strašné, čím dál více lidí na kolečkových lyžích jezdí po silnicích. Předjíždět je autem je otřesné. Když se rozhánějí hůlkami, zaberou tak dva a půl metru, vždycky mám strach, že je srazím. Když jezdili klasiku, tak to šlo, ale teď se na kolečkových lyžích bruslí, a to je katastrofa,“ rozhořčil se Pavel Dostál z Nového Města na Moravě.

Stížnosti se množí, solí v očích je místním především arogantní jízda některých „sportovců“, kteří tak ohrožují chodce. „Přitom mají ve Vysočina Areně vybudovaný celý ohromný sportovní areál, tak proč netrénují tam. A to ještě přijedou závodníci na mistrovství,“ povzdechl si Pavel Dostál.

„Doufejme, že ti budou trénovat u nás na dráze. Podmínky ve Vysočina Areně jsou pro tento sport dokonalé,“ poznamenal Jan Skřička ze Sportovního klubu Nové Město na Moravě, který areál spravuje.

Proti arogantním lyžařům nemůže zasáhnout ani policie. „Zákon je považuje za chodce, takže se bohužel mohou pohybovat po silnici i po chodníku. Lyžaři by na komunikacích ale měli jezdit rychlostí chůze, protože jsou, jak už jsem zmínil, zákonem považováni za chodce. To ovšem nedodržuje snad žádný. O stížnostech víme, ale máme jen málo prostředků k tomu, abychom zasáhli. Snad jen v případě, že dojde opravdu k ohrožení. A to se také občas děje,“ vysvětlil šéf Městské policie Nové Město na Moravě Jiří Hradil.

„Mně lyžaři na kolečkových lyžích nevadí, ale musí se chovat ukázněně. Na silnicích i chodnících by měli být všichni hlavně tolerantní a ohleduplní. Všichni mají stejná pravidla a ta by se měla dodržovat,“ uzavřela diskusi na téma lyžaři na komunikacích Jana Horká z Nového Města na Moravě.