„Pacientů přibylo,“ potvrdil bystřický praktický lékař Pavel Kudláček.

Nejčastěji obyvatele Žďárska nyní obtěžují klasické virózy, nachlazení a katary horních cest dýchacích. „Tento trend se objevil již minulý týden, kdy se zvýšil výdej antibiotik a lidé se ve větší míře poptávali na přípravky proti nachlazení, bolesti v krku, rýmě a podobným zdravotním problémům,“ informoval jednatel žďárské Lékárny u Asklepia Vilém Frendl.

Lékárník rovněž předpokládá, že vlivem nynějšího teplotního skoku nemocných v dalších dnech patrně ještě přibude. „Faktem je, že aktuální teploty, vlhko a nevlídno jsou živnou půdou pro zvýšený výskyt onemocnění,“ dodal Vilém Frendl.

Ačkoliv si lidé mezi sebou často stěžují na to, že už zase mají chřipku, v drtivé většině případů se jedná o akutní respirační onemocnění, které ji může svými příznaky připomínat. Virus pravé chřipky se zatím podle epidemiologů objevuje velmi sporadicky.

Na očkování proti aktuálnímu chřipkovému viru je právě nyní nejvhodnější doba, protože nemocných lidí je ještě málo. „Očkujeme ve středu od 14 hodin do 16.30 a ve čtvrtek od osmi hodin do poledne,“ uvedl lékař žďárského územního pracoviště Zdravotního ústavu se sídlem v Jihlavě Miroslav Kříž. Vakcína včetně aplikace vyjde v ústavu na 220 korun.