„Osadní výbory Rovného a Divišova požádaly, aby město obchod v Rovném koupilo s tím, že po dva roky nebudou požadovat žádné další investice," informoval místostarosta Bystřice nad Pernštejnem Josef Vojta.

Objekt vedle frekventované silnice I/19, ve kterém dříve fungoval ještě motorest, včetně parkoviště a souvisejících pozemků, bude nabídnut ke koupi za částku 2,3 milionu korun.

Radní odkup nemovitosti doporučili zastupitelům ke schválení, ti však před svým rozhodnutím chtějí ještě prověřit požadovanou cenu. „Zastupitelé rozhodnutí odložili na prosincové zasedání s tím, že do té doby bude vyhotoven znalecký posudek ohledně ceny, zda je těch 2,3 milionu odpovídajících," konstatoval bystřický starosta Karel Pačiska. „Chápu, že pro nějakých tři sta obyvatel Rovného a vedlejšího Divišova je zachování jediného obchodu velice důležité a obávají se, že když objekt koupí někdo jiný než město, může tam vzniknout cokoliv," dodal starosta.

Obavy o budoucnost prodejny se základním sortimentem spotřebního zboží potvrzují i samotní obyvatelé dotčených osad. „Prodejna smíšeného zboží je to poslední, co u nás z občanské vybavenosti ještě zbylo, není už tady ani škola a školka. Zachování prodejny je důležité především pro starší a také pro maminky s malými dětmi, kteří by jinak museli kvůli všem nákupům jezdit po

Bystřici, anebo do Nového Města," uvedl předseda osadního výboru v Rovném Stanislav Šandera.