Petici, kterou organizuje Sdružení rodičů při Gymnáziu ve Velkém Meziříčí, mohou podepsat nejen rodiče současných studentů, ale také široká veřejnost, a to až do konce února.

Petiční formulář je možné vyplnit v informačním centru na velkomeziříčské radnici, na gymnáziu, ale tiskopis si zájemci mohou stáhnout také z Facebooku a vyplněný zaslat v papírové podobě na adresu gymnázia. „Jenom u nás na gymnáziu máme shromážděno zatím okolo dvou tisíc podpisů,“ informovala Eva Kočí Valová, učitelka z velkomeziříčského gymnázia.

„Se slučováním škol nesouhlasím, petici jsem už proto podepsala. Dcera je studentkou gymnázia a obávám se, že kdyby došlo ke sloučení škol, klesla by úroveň výuky,“ sdělila Eva Štěpánková z Velkého Meziříčí.

Druhá akce, a to petice absolventů školy, skončila ve čtvrtek. Za pět dní se mezi absolventy velkomeziříčského gymnázia, kteří jsou roztroušeni po celé republice, podařilo shromáždit přes devět set podpisů. Sto dva podpisových archů bylo v pátek odvezeno na krajský úřad do Jihlavy.

Záměrem kraje je v Meziříčí zřízení jedné střední školy, čímž by se mělo ušetřit na investicích. Jak bylo starostovi vysvětleno, místo budování nové tělocvičny na gymnáziu by žáci mohli chodit na hodiny tělocviku na střední odbornou školu řemesel a služeb. Ta se ale nachází na opačném konci města. V Meziříčí je pak ještě Hotelová škola Světlá a obchodní akademie.


Lucie Kučerová