„Zastupitelům jsme navrhli tři možná usnesení. A to vybudování bazénu, vybudování s použitím dotací, pokud by se podařilo získat, anebo s ohledem na finanční možnosti města krytý bazén zatím nestavět,“ sdělil velkomeziříčský starosta Radovan Necid. Dodal, že nyní město peníze na stavbu nemá.
Ze 674 lidí, kteří petici podepsali, jich 540 bylo z Velkého Meziříčí, zbytek podpisů pocházel od obyvatel Petrávče, Oslavice, Měřína, Křižanova, ale dokonce i z Brna. Meziříčští mají nejbližší plavecký bazén ve Žďáře nad Sázavou, ten je však nyní kvůli rekonstrukci mimo provoz. Další možností jsou plavecké areály v Brně.

„Bazén by se hodil. Pro školy i školky a veřejné plavání by se mohlo rozšířit o různé relaxační techniky,“ myslí si Petra Malátová z Meziříčí.
Ve žďárském okrese krytým bazénem kromě Žďáru disponuje jen Bystřice nad Pernštejnem, tam je ovšem jen rekreační a pouze o rozměrech 12,5 x 6,5 metru.

Plavat se dá i v některých hotelech, a to i když zájemce není hostem. Například v Hotelu Ski v Novém Městě na Moravě, kde je kromě malého bazénu 10 x 5 metrů k dispozici i vířivka, sauna, parní komora či tepidárium. Další bazén, který využívají zejména lidé z Bystřicka, je ve zhruba třicet kilometrů vzdálené Poličce, Žďárští to zase mají blíže do Jihlavy.

LUCIE KUČEROVÁ, LENKA MAŠOVÁ