S podobnými otázkami se několikrát do měsíce setkávají představitelé města Žďáru nad Sázavou. Jejich odpověď je však stále stejná. „My s tím nemůžeme nic dělat. Město je v tomto směru opravdu bezmocné. Nemáme žádné páky, kterými bychom na tom mohli něco změnit,“ sdělila místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Hotel Bílý lev v současné době vlastní brněnská společnost Salus Invest, dceřiná společnost stavební firmy Stavos Brno. Přestože jim starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta sehnal na objekt již tři kupce, k prodeji nedošlo.

„Byla to moje vlastní iniciativa. Ředitel společnosti Aleš Zadražil však po projednání v představenstvu firmy ani jednu z nabídek neakceptoval a dále se pokouší získat evropské dotace na rozvoj a podporu kongresové turistiky, ze které by chtěla jejich dceřiná společnost rekonstrukci objektu zčásti financovat,“ informoval starosta města Jaromír Brychta.

„Již třetím rokem se mu to údajně nepodařilo a město s tím nic nenadělá,“ doplnil.

Lidé už se na ruinu hotelu nemohou ani podívat. „Je to jako trn v oku. Denně tudy procházím do práce a denně se na tu hroznou stavbu musím dívat. Měli by to srovnat se zemí a postavit tu něco reprezentativního,“ nechala se slyšet osmatřicetiletá Darina.