„Nemělo to chybu. Myslím, že si to užil každý. Kdo hrál i kdo se přišel podívat,“ vyjádřil se za pořadatele Petr Krábek.

Spokojený byl i režisér pašijové hry Miroslav Keller. „Všechno dopadlo dobře, vyšlo i počasí, takže nesněžilo ani nepršelo, přišlo se podívat hodně lidí, nikdo z herců v hlavních rolích neonemocněl, takže to bylo fajn,“ shrnul představení Miroslav Keller.

Ilustrační foto.
Nová kniha o Sázavě nabídne snímky z historie i současnosti

Chválou po představení, které s téměř dvěma stovkami herců připomíná podstatu největšího křesťanského svátku, nešetřili ani samotní diváci, kteří na žďárskou pašijovou hru, jež patří k nejvýznamnějším akcím svého druhu v republice, míří ze všech koutů země. „Jezdíme do Žďáru už asi deset let, zdejší pašije se nám moc líbí. Člověk by u některých postav ani neřekl, že je hrají amatérští herci, a i výprava, kostýmy a scéna jsou skvělé,“ popsala Marie Dvořáková z Havlíčkova Brodu.

„Jen jednou se nám stalo, že jsme jeli zbytečně, protože akce byla na poslední chvíli kvůli počasí zrušena, a já jsem si to před odjezdem z domu zapomněla ještě jednou ověřit. Tak jsme se místo divadla šli podívat na osvětlený kostel na Zelené hoře,“ dodala s úsměvem žena.

V divadelní hře odehrané v kulisách na Libušíně letos došlo jenom k drobným změnám ve scénáři i v hereckém obsazení. S dalším obměnou v obsazení se počítá také v příštím roce. „Plánujeme změnit obsazení Jidáše, ten stávající, který tuto roli hraje od začátku, by chtěl skončit a dále hrát se svými dětmi v davu. Budeme proto muset hledat nového herce pro tuto důležitou roli,“ poznamenal Keller.

O Velikonocích se mohou zájemci těšit na komentované prohlídky žďárského kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památky UNESCO.
Zelená hora začíná sezonu velikonočními prohlídkami