„Hlavním problémem je zásobení vodou do bazénů z obecního lesa. Většinou to každé léto dopadlo bez větších potíží, hlavně, když občas zapršelo. V předloňském roce jsme v průběhu hlavní koupací sezony stačili vodu i jednou obměnit. Letos je to ovšem všechno jinak a extrémní horké léto bez dešťů nám všem udělalo čáru přes rozpočet. V době, kdy jsme se mohli koupat takřka nepřetržitě tři až čtyři měsíce každý den, voda přestala koupaliště zásobovat,“ potvrdil starosta Svratky František Mládek.

Svratečtí už v předešlých letech areál koupaliště částečně opravili, například bufet. „Hlavně ale bylo uvedeno do provozu nové sociální zázemí, které je vybaveno splachovacími záchodky včetně umyvadla s tekoucí vodou. Areál byl konečně i odkanalizován,“ popsal starosta.

Svratecké koupaliště je vedené jako veřejně přístupná vodní plocha bez plavčíka – tedy se vstupem na vlastní nebezpečí. Na sezonu město za úhradu spotřebované elektrické energie, pitné vody a údržbu pronajímá zázemí na provoz bufetu i sociálního zařízení. „Jsem přesvědčen, že se tento systém osvědčil. Teď ale musíme zvážit, co dál. Mám nějaké plány, cenové nabídky, studie i recenze, ale toto vše je podmíněno několika faktory. Tím nejhlavnějším jsou nemalé finanční náklady na celkovou rekonstrukci koupaliště včetně nového zdroje vody a její úpravy. Odhad je přibližně tři miliony korun. S tím potom souvisejí pravidelné náklady na samotný provoz koupaliště včetně plavčíka,“ doplnil František Mládek. Podle jeho slov by výhledová rekonstrukce svrateckého koupaliště, ideálně podpořená získáním vhodné dotace, zahrnula i nohejbalové a volejbalové hřiště.