„S prvním listopadovým víkendem byla ukončena letní sezóna ve Vysočina areně. Na tratě i do prostoru stadionu je nyní veřejnosti omezen přístup. Do areálu začínají kamiony navážet materiál na stavbu tribun a dalšího potřebného zázemí,“ potvrdil sekretář Sportovního klubu Nové Město na Moravě Jan Skřička.

Důvodem omezení vstupu do areálu Vysočina areny je především bezpečnost návštěvníků. „Nejen po stadionu, ale i po tratích, se pohybuje těžká technika, která rozváží velké množství dílů montovaných tribun. Podél tratí již intenzivně rostou mobilní montované tribuny, které budou pro návštěvníky k dispozici po celou zimu, až do velkého finále – Světového poháru v biatlonu. Rovněž mobilní buňky, zázemí pro televizi, oplocení a další je třeba v aréně pro sezonu nachystat,“ vysvětlil Jan Skřička.

Kromě zázemí pro fanoušky se členové sportovního klubu nyní zaměřují také na přípravu tratí a celého stadionu. „Jakmile to počasí dovolí, tedy až teploty klesnou dlouhodobě k bodu mrazu, začneme odkrývat štěpku ze sněhového zásobníku a rozvážet na tratě sníh. Během několika dalších dní se již začnou podél tratí a především na stadionu chystat sněžná děla na dosněžení problémových míst a celého stadionu,“ přiblížil Jan Skřička.

Spuštění umělého zasněžování i následný rozvoz technického sněhu ze zásobníku, v němž přečkal jaro, léto i podzim, jsou zcela závislé na vývoji počasí. Jakmile se dostatečně ochladí a sníh bude navezen na tratě, dostanou se ke slovu sněžné rolby, které tratě upraví pro potřeby lyžařů. „Oficiální den zahájení zimní sezony a den prvního lyžování se fanoušci dozvědí na webových stránkách Vysočina areny v sekci kalendář akcí a provozní doba. Kalendář bude postupně doplňován o víkendové uzavírky areálu z důvodů pořádání lyžařských a biatlonových závodů,“ informoval Jan Skřička.