Díky programu Leonardo, který jí zprostředkoval Úřad práce Žďár nad Sázavou, strávila třináct týdnů na pracovní stáži ve městě Réthymno na Krétě. „Nejdříve jsem chtěla kvůli angličtině do Irska. Jenže tam a do Velké Británie se hlásí nejvíce zájemců. Mně byla nakonec vybrána Kréta, a vůbec toho nelituji,“ pochválila destinaci Kristýna Slezáková z Nového Města na Moravě.

Začátky nebyly jednoduché. „První měsíc jsme se velice intenzivně učili řečtinu. Dostávali jsme mnoho domácích úkolů a pilovali gramatiku. Byli jsme pak ale schopni zajít si například nakoupit do obchodu,“ popsala obtížné začátky dvacetiletá Kristýna Slezáková.

Zbytek pobytu strávila na praxi v informačním turistickém centru EOT. „Vyhledávala jsem nejrůznější údaje, později i o České republice. A nakonec jsem překládala i informační brožury z angličtiny pro české turisty,“ přiblížila Kristýna Slezáková náplň práce.

Ve volném čase účastníci programu podnikali výlety, účastnili se rautů, promítání filmů a podobně. Nevrátila by se Kristýna zpátky na Krétu? „Byl to opravdu krásný pobyt a přinesl mi mnoho zkušeností, nejen jazykových, ale i pracovních. V České republice mám však rodinu a přítele. Navíc brzy nastupuji do nové práce v brněnské pobočce Student Agency, takže odjezd do světa zatím neplánuji,“ dodala vesele na závěr Slezáková.