Soukromí lékárníci se nyní upnuli k naději, že zástupci Vysočiny třeba také budou po vzoru Karlovarského kraje pacientům proplácet regulační poplatky ve všech lékárnách. A nikoliv jenom v nemocničních, jejichž zřizovatelem je právě kraj.

„Před časem jsme oslovili hejtmana a dočkali se odpovědi, že hrazení regulačních poplatků pouze v krajských lékárnách je v souladu s rozhodnutím rady kraje,“ sdělila předsedkyně oblastní pobočky České lékárnické komory Květa Benešová. „Avšak s ohledem na změnu, která nyní nastala v Karlovarském kraji, jej chceme požádat o případné přehodnocení stanoviska na základě jejich zkušeností,“ dodala.

Právě v nemocničních lékárnách pacienti nejčastěji využívají možnosti krajského daru a pokud je to možné, snaží si léky na recept vyzvednout právě tam. V ostatních lékárnách, kde v posledních měsících díky regulačním poplatkům ubylo klientů, to vnímají jako nefér jednání.

V Karlovarském kraji je od prvního září proplácen regulační poplatek v celkem jedenadevadesáti apatykách. Z tohoto počtu je zřizováno krajem pouze jediné zařízení.