Testy poté prokázaly, že lékařka skutečně měla v krvi více než tři promile alkoholu.

Situace lékařkou značně otřásla. „Nikdy bych nepracovala pod vlivem alkoholu. Ordinační hodiny jsem ten den měla do deseti,“ vyjádřila se na svou obhajobu s tím, že policejní hlídka se do ordinace dostavila před polednem.

„Bylo mi tehdy hodně špatně, od předchozího dne jsem nic nejedla. Je pravda, že jsem si něco nalila. Ale bylo to až po pracovní době a žádného pacienta jsem neohrozila,“ dodala včera doktorka se slzami v hlase.„Případ se bude nadále šetřit jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykových látek,“ uvedla žďárská policejní mluvčí Jana Martincová.

Lékařce hrozí až rok vězení, pokuta a zákaz činnosti. Česká lékařská komora se bude prohřeškem zabývat až po skončení vyšetřování. Výsledkem může být i odebrání licence.

Na webových stránkách www.znamylekar.cz, kde mohou lidé hodnotit práci lékařů, jsou negativní, ale i pozitivní hodnocení novoměstské pediatričky. Zatímco jedni píší, že lékařka je vstřícná, pečlivá a obětavá, jiní se zase zmiňují o tom, že v její ordinaci někdy alkohol cítili