Mezi letošní novinky patří posunutí modrých čar, díky čemuž se podstatně zvětší útočné pásmo. Hráči dostanou větší prostor k útoku na soupeřovu bránu a hra bude divácky zajímavější.

„Letos jsme led najížděli bez problémů. Loni byly potíže hlavně kvůli velkému horku, které venku panovalo. Nejtěžší je ochladit beton, který má někdy ke třiceti stupňům Celsia a my ho musíme zchladit na teplotu kolem mínus deseti. První den jsme plochu jen chladili a v sobotu už jsme začali stříkat. Když jsou velká horka, kompresory nestíhají a vše jde pomaleji. Tento rok to všechno běží jako po másle, protože není velké teplo," libuje si Ladislav Tlustoš.

Jedním z prvních na nové žďárské ledové ploše byl i desetiletý Patrik Doležal, který pilně trénuje a už přes čtyři roky jezdí se svým týmem na zápasy. „Těším se na novou sezonu a jsem rád, že už máme led i ve Žďáře," řekl Patrik.
Mezi prvními bruslaři nesměl chybět ani Miloš Kadlec, jehož srdcovou záležitostí je žďárský hokej. Výrazná postava, která na střídačce Plamenů nechybí téměř při žádném zápase, se doslova stala raritou žďárského zimního stadionu. Kdo při zápasech třetí nejvyšší ligy zavítá mezi členy fanklubu, může ho spatřit s bubnem a paličkami v rukou. Plný emocí podporuje svůj milovaný klub až do posledních okamžiků zápasů.

„Led je sice málo namrzlý, ale až se ochladí, bude to mnohem lepší. Moc se těším na novou sezonu. Sice hokej nehraji, ale chodím pomáhat trenérům nejmladších kategorií a Martinu Sobotkovi, který je hlavní trenér mladšího dorostu a A týmu. Týdně nabruslím skoro deset hodin," nechal se slyšet Miloš Kadlec, který byl po prvním nastoupení na led v nové sezoně radostí bez sebe.

RENÉ RÁMIŠ