„Teď se dodělávají saunové světy. Instaluje se nábytek, jako například šatní skříňky. A tento týden se dostane i na recepci a barový pult," popsal nejčerstvější dění v budově městských lázní šéf Novoměstských služeb, pod něž lázně spadají, Jiří Brychta.

O tom to, jak lázně v tuto chvíli vypadají, se měli možnost přesvědčit i novoměstští zastupitelé, jimž byla umožněna komentovaná prohlídka. „Ukázali jsme jim veškeré prostory, aby viděli, co všechno budou lázně nabízet," řekl Jiří Brychta.

Každý z návštěvníků měl na budovu městských lázní trochu jiný pohled. „Mně se líbil bazén a fitness. Bazén bude určitě přínosem, a to hlavně pro sportovce, bude součástí jejich regenerace. Doufám, že členové sportovních klubů, kteří tam budou chodit pravidelně, dostanou možnost nějaké slevy," nechal se slyšet Lubomír Buchta, který je zároveň členem Sportovního klubu Nové Město na Moravě.

Řešení parkování

Chválou nešetřili ani další návštěvníci. „Líbí se mi, že se bazénová část bude prolínat se saunovým světem. A nadchla mě i terasa. Možná by mohlo být jinak vyřešené parkování," uvedla Ilona Komínková.

Ne všichni zastupitelé ovšem viděli budoucí městské lázně ve stejném světle. „Interiérové vybavení má vysokou úroveň. Ale jsem přesvědčen, že tak, jak jsou lázně koncipované, bude jejich provoz město stát, dle mého názoru, měsíčně půl milionu korun a víc. Odcházel jsem s tím, že se v Novém Městě každý měsíc takzvaně spláchne do kanálu půl milionu korun," netajil se skeptickým pohledem Dan Sokolíček.

Obavy týkající se budoucího financování sdíleli i další zastupitelé. „Nelíbí se mi, že se bude muset provoz lázní dotovat, to se ale nelíbí všem. Se ztrátou se ovšem od začátku počítalo. Jak velká bude, to ukáže čas," prohlásila Ilona Komínková.

Výstavba městských lázní se uskutečnila na základě ankety, kterou město uspořádalo mezi místními obyvateli a v níž s převahou zvítězily hlasy pro. „Jsem ráda, že Novoměšťanům se konečně splní sen, o který roky usilovali," vyjádřila se zastupitelka Soňa Macháčková. „Líbí se mi, že si tam přijdou na své velcí i malí. A také to, že jsou městské lázně zaměřeny na sportovní i rekreační vyžití. Jen vidím trochu problém v tom, že občerstvení je ve druhém patře. Ale z prostorového hlediska se to už nepodařilo dát na stejnou úroveň s bazénem," doplnila ji další členka zastupitelstva Helena Šustrová.

Městské lázně vyjdou Nové Město přibližně na 90 milionů korun. Část peněz bude hrazena z úvěru.