Celková škoda na odcizených věcech a poškozených oknech a dveřích se vyšplhala na sedmdesát dva tisíc korun. „Lupič ze čtyř domů ukradl hlavně finanční hotovost jak v české měně, tak v eurech, kunách či slovenských korunách. Bez povšimnutí nenechal ani větší množství šperků, z nichž byla řada ze zlata,“ sdělil mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

„Do jednoho domu se mu i přes poškození dveří dostat nepodařilo,“ doplnil.

Gauneři si „prohlédli“ devatenáct domů.

Do dvou objektů vnikl pachatel přes pootevřená výklopní větrací okna sklepních prostor, u dvou rozlomil zámkové vložky vstupních dveří v zadních traktech a u posledního vešel odemčenými dveřmi. „Majitelé v době krádeží v domech spali,“ dodal žďárský policista.

Lidé bydlící ve zmiňovaných ulicích jsou z celé události zděšení. „To je už vrchol drzosti. Pět domů během jediné noci? To snad není ani možné. A navíc ti lidé v těch domech spali! Čeho se ještě nedočkáme. Jsem vážně ráda, že si nevybral zrovna náš barák. Kdybych někoho v domě chytla, jak mi tam šmejdí, asi bych se neudržela a něčím ho vzala po hlavě,“ rozčilovala se obyvatelka z ulice Pelikánova, která si nepřála uvést své jméno.

Do 30. června evidovali policisté na Žďársku již devatenáct vykradených rodinných domů. „Nejvíce se zloději zaměřili na Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou. V ostatních případech šlo o jednotlivé domy v různých částech regionu,“ sdělil Václav Kučera.