Můžete si lihovinu ověřit prostřednictvím aplikace ke čtení QR kódu, který kontrolní páska obsahuje, a to pomocí „chytrého" mobilního telefonu.

„Nové kontrolní pásky na lihovinách přináší pro spotřebitele možnost ověřit si některé údaje o kupované lahvi pomocí aplikace ke čtení QR kódu, který nová kontrolní páska obsahuje. Po načtení QR kódu ho aplikace mobilního telefonu rozkóduje a automaticky spustí webový prohlížeč. Webový prohlížeč otevře internetovou stránku Celní správy České republiky do místa s informacemi o údajích k načítané kontrolní pásce," vysvětlila tisková mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina Hana Semorádová.

„Pokud načtená kontrolní páska zobrazí hlášení neexistuje, nebyla odebrána nebo jiné závady a poškození, může veřejnost informovat o čísle kontrolní pásky, místě prodeje, druhu a názvu lihoviny místně příslušný krajský celní úřad," dodala mluvčí Semorádová.

Celní úřad pro Kraj Vysočina za tímto účelem zřídil ve svém sídle kontaktní místo, kam se může veřejnost obrátit a osobně i telefonicky sdělit své poznatky, a které jí bude k dispozici.

Kam volat?

Celní úřad pro Kraj Vysočina

Střítež 5, 588 11,

Střítež u Jihlavy

Tel. 567 109 303 mjr. Pařík Pavel Bc., nebo npor. Ing. Kinc Libor

tel. 567 109 403 podatelna

Pracovní doba:

Po Čt 7 15 hod.

Pá 7 14 hod.