Pane starosto, začněme zlehka. Jakou jste měl letos vlastně dovolenou? Trávíte volno spíše doma a na zahrádce, nebo jako turista?
Člověk, který pracuje v této funkci, moc volného času nemá. I dovolenou jsem letos odložil na příští rok z důvodu celkové rekonstrukce kuchyně a jídelny ZŠ v době prázdnin. Hlavu si vyčistím při ranních nedělních procházkách kolem Bohdalova.

Můžete připomenout, jak dlouho již stojíte v čele bohdalovské radnice?
V čele bohdalovské radnice jsem stál v letech 1988-1990 a od roku 2002 dodnes. Členem zastupitelstva obce jsem od roku 1990.

Mezi vaše koníčky údajně také patří sport a motorismus, co je na tom pravdy?
Velmi rád cestuji. Jsem fanouškem motocyklových závodů a závodů F1. Je pěkné sledovat něco, co lidé perfektně ovládají.

Co vám řekla rodina a přátelé, když jste se rozhodl pro kandidaturu na funkci senátora?
Manželka mým rozhodnutím kandidovat nebyla nijak nadšená. Přátelé mi říkají, co tam sám nadělám proti velkým stranám. Ale já věřím voličům, že opravdu chtějí změnu.

Pokud se dostanete do Senátu, počítáte se setrváním ve funkci starosty Bohdalova? Je podle vás možné tyto dvě funkce vůbec skloubit? Radil jste se o tom s někým?
Vše by záleželo na pracovní vytíženosti. Pokud to zvládnou starostové–senátoři velkých měst, tak si myslím, že s podporou zastupitelstva bych to zvládl také.

Svojí kandidaturou do Senátu ČR byste chtěl pomoci zlepšit postavení vesnice a jejich obyvatel. Jsou na tom české vesnice opravdu tak špatně ve srovnání s městy?
Veškerá činnost v obci se odvíjí od financí. RUD přeje velkým městům na úkor ostatních. Rozdíl v příjmu na obyvatele je až pětinásobný.

Co může Bohdalov jako menší obec na Vysočině nabídnout turistovi, podnikateli, rodině s dětmi…?
Bohdalov je součástí přírodního parku Bohdalovsko. V nedalekém okolí se nachází pěkná místa na procházky přírodou.

Máte ve své obci oblíbené místo, kam si rád zajdete odpočinout nebo se jen tak rozptýlit?
Nejvíce si odpočinu se dvěma vnoučaty. S nimi člověk zapomene na všechny starosti.

--------------

Přehled článků k senátním volbám najdete ZDE

Jana Ševčíková