Při recesistické akci nechyběla převážně zemědělská technika ozdobená fábory, vlajkami a transparenty s údernými hesly, která se posléze za zvuku budovatelských písní rozjela na spanilou jízdu několikrát kolem návsi. To vše se dělo za hlasitého povzbuzování diváků stojících na chodnících a vybavených historickými mávátky a praporky snesenými z půd. Nezřídka ještě ozdobenými rudou hvězdou, srpem a kladivem.

„Akci jsme letos uspořádali druhým rokem, účastní se jí lidé nejenom z Kundratic, ale i z okolních vesnic. Původně to měla být spíš přehlídka techniky, co lidé doma všechno mají za funkční stroje, ale protože je to na prvního máje, ten termín lákal k tomu, aby si všichni zavzpomínali na časy dávno minulé. Takže z toho nakonec vznikla taková recese na někdejší prvomájové průvody a projíždějící alegorické vozy," uvedl starosta Sboru dobrovolných hasičů v Kundraticích, kteří průvod pořádali, Pavel Bradáč.

„Neděláme žádný další doprovodný program, jízda je jenom pro pobavení. Lidé sejdou, popovídají si, děti si zase prohlédnou všechny stroje, které na sraz přijely," dodal Pavel Bradáč.

A bylo se na co dívat. V účastnické knize převažovaly traktory české značky Zetor, a to vyrobené od roku 1946, ale nechyběla ani sekačka, případně pluh z roku 1955 a další zajímavé stroje. Speciální místo měl v kategorii alegorických vozů dětský sportovní kočárek značky Liberta pocházející z roku 1980.