Jako čtvrtý by měl být proto vybudován kruhový objezd u žďárského parku U Ivana, kde kolony aut působí především v odpoledních hodinách nemalé potíže.

„O přestavbě této křižovatky jednáme s majiteli pozemku před zdravotní školou, kteří se na ní budou nemalou měrou finančně podílet,“ upřesnil žďárský starosta Jaromír Brychta s tím, že by se mohlo začít stavět v roce 2010 nebo 2011.

Po vyřešení dopravní situace v lokalitě U Ivana, kde se stýkají ulice Nádražní, Strojírenská a Smetanova, by mohlo následovat ještě přebudování dalších křižovatek v okresním městě. „Je pochopitelně nelogické, aby řidiči jedoucí například od strojírenské firmy Žďas projeli kruháčem a pak čekali na křižovatce u obchodního centra Convent na červené. Proto by bylo dobré ještě tuto a také světelnou křižovatku u náměstí přestavět,“ uvedl Jaromír Brychta.

Tato vize je ale podle něj záležitostí vzdálenější budoucnosti, neboť je třeba nejprve počkat, až doslouží semafory a nejrůznější čidla umístěna ve vozovce v uvedených lokalitách. Ty město nakoupilo za nemalé finance a bude jich proto využívat, dokud budou funkční.