„Křižovatka je velmi frekventovaná, což způsobuje problémy zejména řidičům, kteří potřebují z vedlejší Třebíčské odbočit vlevo," popsal situaci starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

Poblíž je ale také velká světelná křižovatka Hornoměstská Vrchovecká. „Je tedy nutné otestovat, zda blízké umístění kruhové a světelné křižovatky nezpůsobí jejich přeplňování a následné kolony," dodal starosta Necid.

Bílá kniha dopravy

„Jelikož tou křižovatkou projíždím několikrát denně, docela mi vadí, jaké mám pokaždé potíže dostat se z Třebíčské na hlavní silnici. Tak třeba tomu kruháč pomůže," uvedl Štěpán Mátl.

Na stávající křižovatce budou kruhový objezd tvořit mobilní zábrany, provizorní násyp a vodorovné značení. „Toto řešení nám navrhli dopravní odborníci a v rámci schvalování naší Bílé knihy dopravy prošlo také diskusí veřejnosti a zastupitelů," vysvětlil Necid.

„Máme tu rozestavěný Karlov, Oslavickou a teď ještě tohle? To už bude na zbláznění. Kdyby to alespoň provoz pomohlo trochu urychlit," nechal se slyšet Marek Požár.

Podle dopravního inženýra by měl kruhový objezd zůstat průjezdný a umožnit plynulost dopravy ve městě, pokud budou řidiči dodržovat pravidlo z vyhlášky: pokud nemohu za křižovatkou pokračovat, do křižovatky nevjedu.

Naopak někteří zastupitelé v tomto smyslu vyjádřili pochybnosti. „Tyto debaty skončí v okamžiku, kdy bude kruhový objezd zprovozněný a hlavně několik měsíců testovaný. S trochou nadsázky je možno říci, že horší a pro nás řidiče složitější to být nemůže," uzavřel starosta Necid.