„Podle informací stavbyvedoucího se o víkendu bude dělat vodorovné dopravní značení, a tím budou moci být odstraněny přenosné semafory, které dosud dopravu přes stavbu řídily,“ uvedl Luboš Koubek z odboru dopravy městského úřadu.

Kruhový objezd u nádraží ve Žďáře nad Sázavou je třetí okružní křižovatkou v okrese. První vznikla v Novém Městě na Moravě, kde řešila nepřehlednou pětiramennou křižovatku na frekventované silnici první třídy, druhá při výjezdu ze Žďáru nad Sázavou na Brno. „Kruhový objezd v Nádražní ulici byl podmínkou při povolování stavby obchodního domu Kaufland. Vzhledem k množství chodců a aut u nádraží to bylo nezbytné,“ řekl starosta Jaromír Brychta.

Konečnou podobu dostane žďárský kruhový objezd v září. „Chybí tam v podstatě už jen vrchní vrstvy asfaltu a ty se budou dělat těsně před kolaudací v polovině září, protože zatím zde pořád jezdí těžká technika,“ upřesnil Vojtěch Fiala ze společnosti FVM Invest Jihlava, která je investorem akce.

Také chodníky, které vedou podél objezdu a směrem k novému nákupnímu centru, budou dobudovány až po položení telekomunikačních kabelů. „Na polovinu října je naplánována hlavní kolaudace budovy a do té doby už musí být zkolaudovány ostatní stavby, to znamená jak kruhový objezd, tak parkoviště a chodníky,“ dodal Vojtěch Fiala.

Kruhová křižovatka přispěje i k bezpečnosti chodců, kterých směrem z centra k autobusovému a vlakovému nádraží projdou denně stovky. A co na nový kruhový objezd ve Žďáře nad Sázavou říkají lidé, kteří v lokalitě bydlí? „Vypadá to pěkně. Kvůli prodejně je to třeba, bude tam jezdit hodně aut,“ řekla Zdeňka Urbanová, která se byla na stavbu podívat s vnučkou Karolínkou.